Pisanie Na Zawołanie - pisanie reklam, redakcja tekstów, tłumaczenie techniczne, copywriting, informacje prasowe, lokalizacja oprogramowania

Pisanie Na Zawołanie, redakcja, copywriting, pr
portfolio

Blog

Tytuł: Blog o narzędziach pomiarowych

Streszczenie: Tworzę unikalny w skali kraju blog o narzędziach pomiarowych. Piszę autorskie artykuły o różnego rodzaju sprzęcie mierniczym, w tym o niwelatorach, dalmierzach, laserach budowlanych itp. Na blogu umieszczam recenzje instrumentów, porady dla użytkowników i ilustruję materiały własnymi zdjęciami.

Zakres prac: Przygotowywanie autorskich artykułów o instrumentach pomiarowych. Testy, recenzje, porady techniczne, konkursy.

Opracowałem dla: www.blog.mierzymy.pl


Sklep

Tytuł: Sklep z instrumentami pomiarowymi mierzymy.pl

Streszczenie: Odpowiadam za całościowe prowadzenie sklepu internetowego. Do moich obowiązków należy opracowywania opisów technicznych sprzedawanych produktów, aktualizowanie treści i grafiki. Dbam również o komunikację reklamową i marketingową z portalami i czasopismami branżowymi.

Zakres prac: Przygotowanie opisów technicznych produktów i nadzór nad merytoryczną zawartością strony sklepu internetowego.

Opracowałem dla: www.mierzymy.pl


Miesięcznik Gazeta Narzędziowa, Portal narzędziowy

Tytuł: "Miesięcznik Gazeta Narzędziowa, Portal narzędziowy"

Streszczenie: Od niedawna współpracuję na zasadach freelancerskich z redakcją miesięcznika Gazeta Narzędziowa i Portalu narzędziowego. Jestem odpowiedzialny za opracowanie tekstów technicznych z przeprowadzanych przez redakcję testów elektronarzędzi.

Zakres prac: Przygotowywanie materiałów autorskich do publikacji w czasopiśmie i na portalu, redakcja materiałów nadesłanych, przygotowanie i opracowanie technicznych testów sprzętu budowlanego.

Opracowałem dla: miesięcznik Gazeta Narzędziowa


Magazyn geoinformacyjny GEODETA

Tytuł: "Magazyn geoinformacyjny GEODETA"

Streszczenie: W redakcji miesięcznika GEODETA spędziłem ponad 5 lat. Miło wspominam ten okres, zwłaszcza, że był on bardzo owocny. Przez ten czas napisałem około 200-300 artykułów o przeróżnej tematyce technicznej, głównie obejmującej geodezję i geoinformatykę.

Zakres prac: Przygotowywanie materiałów autorskich do publikacji, wykonywanie zdjęć, przeprowadzanie wywiadów, redakcja materiałów nadesłanych, tłumaczenia tekstów angielskojęzycznych, kontakty z autorami, współpraca z reklamodawcami.

Opracowałem dla: miesięcznik GEODETA


Dodatki tematyczne do magazynu geoinformacyjnego GEODETA

Tytuł: "Dodatki tematyczne do magazynu geoinformacyjnego GEODETA"

Streszczenie: Przez ostatnie 2 lata mojej pracy w GEODECIE dużą część czasu poświęcałem przygotowaniu dodatków tematycznych. Były to zeszyty poruszające zagadnienia tradycyjnych pomiarów geodezyjnych tachimetrami, pomiarów satelitarnych GPS oraz najmłodsze dziecko - zeszyt o skanerach laserowych 3D. Byłem autorem dużej części tekstów w tych wydawnictwach.

Zakres prac: Przygotowywanie materiałów autorskich do publikacji, wykonywanie zdjęć, przeprowadzanie wywiadów, redakcja materiałów nadesłanych, tłumaczenia tekstów angielskojęzycznych, kontakty z autorami, współpraca z reklamodawcami.

Opracowałem dla: miesięcznik GEODETA


Dodatek NAWI do miesięcznika GEODETA o systemach nawigacji satelitarnej

Tytuł: "Dodatek NAWI do miesięcznika GEODETA o systemach nawigacji satelitarnej"

Streszczenie: Pierwszy numer dodatku NAWI został wydany w listopadzie 2004 r. W kolejnych 12 numerach pisałem przeróżne teksty dotyczące nawigacji satelitarnej zarówno w wydaniu profesjonalnym (np. dla geodetów), jak i hobbystycznym (np. materiał o pasjonatach poszukujących wirtualnych przecięć południków i równoleżników o wartościach całkowitych).

Zakres prac: Przygotowywanie autorskich materiałów do druku, kontakty z autorami, redakcja tekstów nadesłanych.

Opracowałem dla: miesięcznik GEODETA


Wygraj zwrot pieniędzy za projekt

Tytuł: "Wygraj zwrot pieniędzy za projekt"

Streszczenie: Architektoniczna Pracownia Projektowa ARCHIPELAG, w której zamówiliśmy wraz z żoną projekt swojego domu o nazwie "Genowefa", ogłosiła konkurs na hasło uzasadniające jego wybór. Slogan składał się z dwóch zdań i, jak się później okazało, wart był 1500 zł i brzmiał: "Genowefa, jak moja babcia. Ciepła, gościnna, zawsze przyjazna. Taka była i taka będzie." Było to moje pierwsze, a zarazem jakże miłe, spotkanie z copywritingiem w wydaniu "domowym".

Zakres prac: Wymyślenie oryginalnego uzasadnienia wyboru projektu domu "Genowefa".

Opracowałem dla: Moja żona Marta

Pisanie Na Zawołanie - pisanie reklam, redakcja tekstów, tłumaczenie techniczne, copywriting, informacje prasowe, lokalizacja oprogramowania

portfolio-kalejdoskop